O autorze
Malina Mituniewicz. Absolwentka wrocławskiej ASP. Tworzy ilustracje, komiksy i grafiki
użytkowe. Zajmuje się tez szeroko rozumianym projektowaniem graficznym i edytorskim, obserwacją rzeczywistości i wykradaniem żelków schowanych tam wysoko. W wolnych chwilach zjada książki.

Nienawiść

Rys. Malina Mituniewicz
Rys. Malina Mituniewicz https://www.behance.net/malinamituni
W moim Mieście, podobnie jak w wielu innych odbyła się manifestacja "przeciw islamizacji Polski". O zjawisku nienawiści i ksenofobii zalewającej Polskę napisano już wiele. Co do jednego jestem przekonana. Spora część Polaków potrzebuje mieć wroga - obcego, którego będzie można nienawidzić za własna słabość i niepowodzenia. Jak słusznie zauważył prof. Fleischer - czy to będzie gej, lesbijka, mason, Żyd, muzułmanin - w zależności od wiatrów historii zawsze ktoś pod ręką się znajdzie.

Ekstremalna prawica i nacjonaliści we Wrocławiu i innych miastach Polski maja się dobrze. Podobne manifestacje odbywają się tutaj całkiem często (tylko wróg bywa różny). Poza jasnym przekazem światopoglądowym daje się też łatwo zauważyć, że reprezentanci skrajnej prawicy darzą szczególną czcią kobiety oraz dbają o dobro dzieci, przyszłości Narodu. Przy czym kryterium "kobiety i dzieci" jest niezwykle wąskie, bo mianem kobiety określają tę, która, będąc wyznania katolickiego, wykonuje orbitki wokół pana domu i serwuje mu dwudaniowy obiad z deserem, symultanicznie rodząc dzieci, dbając o ognisko domowe i nie zapominając o wspieraniu męża w jego trudnej roli bycia mężczyzna w dzisiejszych czasach. Dzieci natomiast powinny mieć nieposzlakowany rodowód przynajmniej trzy pokolenia wstecz. Dlatego wcale mnie nie zdziwił w rękach samozwańczych obrońców czci niewieściej transparent z hasłem obrażającym urzędującą Premier, skądinąd kobietę Zdjęcie transparentu :::: Źródło: Gazeta Wrocławska

Od pewnego czasu obserwuję jak moje Miasto i mój Kraj zamienia się w tygiel bulgoczący nienawiścią, i obawiam się momentu, w którym mu się uleje. Dlatego proszę Władze miast i Władze Polski o reakcję w postaci stworzenia narzędzi prawnych do karania i szybkiego egzekwowania odczuwalnych sankcji za nawoływanie do nienawiści na tle rasowym i światopoglądowym.
Trwa ładowanie komentarzy...